Wspomnienia red. Adama Lewaszkiewicza

POLECAMY

       Nakładem Wydawnictwa Westa-Druk Mirosław Kuliś ukazała się autobiograficzna książka Adama Lewaszkiewicza „Przez trzy epoki. Wspomnienia łódzkiego dziennikarza”. Autor opisuje w niej historię dziennikarstwa łódzkiego od czasów powojennych, a nawet dawniejszych, urozmaiconą licznymi zdjęciami i karykaturami, okraszoną barwnymi anegdotami. Najwięcej miejsca poświęca „Głosowi Robotniczemu” i „Expressowi Ilustrowanemu” oraz ich zespołom redakcyjnym.

       Adam Lewaszkiewicz, jako dziennikarz „GR”, był nie tylko autorem ciekawych informacji oraz artykułów, ale też pomysłodawcą i organizatorem licznych akcji i konkursów, promujących gazetę i zbliżających ją do czytelników. Potem przez 17 lat kierował „Expressem” jako zastępca naczelnego redaktora i redaktor naczelny, stąd wiele rozdziałów dotyczy tej popularnej popołudniówki, a także związanych z nią ludzi.

       Książka opisuje funkcjonowanie RSW, drukarni, a nawet zakładowych gazet. Wiele uwagi poświęca autor przełomowym w dziejach Polski momentom – stanowi wojennemu i transformacji ustrojowej – a na tym tle osobistym dramatom dziennikarzy.

       Na koniec przedstawiona jest „Angora”, łódzki tygodnik, sprzedawany w kraju i na świecie, który w ciągu dwudziestu lat osiągnął niebywały sukces – cotygodniowy, kilkusettysięczny nakład.

(IK)

ZAPRASZAMY

wszystkie Koleżanki i wszystkich Kolegów, a także tych, dla których dzieje gazet i losy żurnalistów nie są obce, na spotkanie z autorem książki „Przez trzy epoki. Wspomnienia łódzkiego dziennikarza” redaktorem Adamem Lewaszkiewiczem.

Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 17

w siedzibie Łódzkiego Oddziału SDRP, Rynek 1

Podczas spotkania będzie okazja nie tylko do zadawania pytań znakomitemu dziennikarzowi i uzyskania jego autografu, ale i nabycia wspomnianej książki. Serdecznie zapraszamy!

Zarząd Oddziału Łódzkiego SDRP

Okladka