PAMIĘTAMY O NASZYCH ZMARŁYCH KOLEŻANKACH I KOLEGACH

Od lat w okresie Wszystkich Świętych członkowie Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej odwiedzają groby zmarłych Koleżanek i Kolegów oraz zapalają znicze. W tym roku od 15 października do 10 listopada, mimo deszczowej aury, byliśmy na blisko 100 grobach na największych łódzkich nekropoliach i na cmentarzach w województwie łódzkim.

Grażyna Bożyk i Edward Muller zapalili lampki z napisem „Pamiętamy” na cmentarzu komunalnym na Zarzewie, Grażyna Bożyk ponadto na cmentarzu katolickim przy ul. Zakładowej 4, a Krzysztof Komorek też na Zarzewie na cmentarzu katolickim.

Zofia Kraszewska i Ireneusz Kampinowski znicze od naszego stowarzyszenia zapalili na grobach na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej, a Marian Strzelecki, Ilona Grzesiak i Dariusz Woszczalski – na grobach zmarłych dziennikarzy na Dołach.

Zdzisław Marzec i Jerzy Zakrzewski odwiedzili groby zmarłych redaktorów z wydawnictw technicznych Sigma NOT pochowanych na kilku łódzkich cmentarzach. Krystyna Tamulewicz wraz z mężem lampki pamięci zapalili na cmentarzu rzymskokatolickim „Mania” przy ul. Solec.

Pamiętaliśmy także o wielu kolegach spoczywających na cmentarzach województwa łódzkiego, np.. lampki z logo SDRP pojawiły się na łaskim cmentarzu, gdzie spoczywa, m.in., red. Michał Targowski, a także w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie przed laty spoczęli red. Paulin Płomiński i Mariusz Jakubek.

Ryszard Poradowski