SZLAKIEM PAMIĘCI

Od wielu lat patronujemy akcji przypominania naszych Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli już do Krainy Cienia. W tym roku z okazji Święta Zmarłych tradycyjnie zapalimy znicze, ale też przekażemy rodzinom Zmarłych oraz dziennikarzom naszego miasta i regionu broszurę „Szlakiem pamięci” przygotowaną przez red. Ireneusza Kampinowskiego.
Stowarzyszenie Dziennikarzy RP opiekuje się grobami dziennikarzy związanych z łódzką prasą, radiem i telewizją. Lokalizujemy miejsca pochówku, inwentaryzujemy je, by nie zaginęła o nich pamięć. Już kilka lat temu wieloosobowy zespół pod kierunkiem red. Mirosławy Ferenc wykonał żmudną pracę i stworzył listę żurnalistów pochowanych na cmentarzach Łodzi i regionu, a także w wielu miastach kraju. Ta lista jest bezustannie uzupełniana. W sierpniu 2014 roku – jak pisze red. I. Kampinowski – obejmowała 223 zmarłych łódzkich dziennikarzy.
Właśnie we wspomnianej broszurze wymieniamy tych żurnalistów i lokalizujemy ich miejsce spoczynku. W ten sposób oddajemy im hołd i jednocześnie nie pozwalamy zapomnieć o ludziach, którzy służyli mieszkańcom Łodzi swoim piórem i sercem.
Redaktor I. Kampinowski wykonał kawał dobrej roboty, wydając pod szyldem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia wspomnianą broszurę. Przy okazji apelujemy do rodzin, przyjaciół i znajomych naszych zmarłych Koleżanek i Kolegów o wszelkie uzupełnienia zawartych w tym wydawnictwie informacji. Wszelkie uwagi i propozycje prosimy kierować pod adresm Zarząd Oddziału SDRP w Łodzi, Stary Rynek 1, tel. 723-074-088, email: grazyna.bozyk@op.pl, można też kontaktować się z red. Ireneuszem Kampinowskim – tel. 604-308-913 lub red. Marianem Strzeleckim – tel. 42 678-11-42.
SDRP
Oddział w Łodzi