Leksykon dziennikarzy Ziemi Łódzkiej

Zebraliśmy już prawie 400 biogramów dziennikarzy Ziemi Łódzkiej, przygotowywane są kolejne, ponieważ przymierzamy się do wydania drukiem leksykonu dziennikarstwa naszego regionu. To będzie pierwsze tego typu wydawnictwo dokumentujące stan osobowy żurnalistyki woj. łódzkiego.

Okazuje się, że zapotrzebowanie na tego typu leksykon jest bardzo duże, co wynika m.in. z potrzeby udokumentowania stanu dziennikarstwa w naszym regionie, ale i uchronienia od zapomnienia wielu wspaniałych postaci żurnalistów. Pamięć ludzka jest, niestety, zawodna i już nawet po kilku latach pojawiają się problemy z dokładnym zlokalizowaniem wielu postaci. Leksykon, którego przygotowanie wziął na swoje barki Oddział Łódzki SDRP, ma choć w części wypełnić lukę w wiedzy o ludziach mediów.

Leksykon przygotowuje zespół pod kierunkiem Ryszarda Poradowskiego. W zespole tym pracują ofiarnie m.in. Mirosława Ferenc, Marek Filanowicz, Barbara Machejko i Helena Ochocka. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsza edycja leksykonu ukaże się drukiem w styczniu 2012 roku.

Dodaj komentarz