KUKUĆ BOGUSŁAW (1947-2024), dziennikarz sportowy „Głosu Robotniczego”, „Wiadomości Dnia” i „Dziennika Łódzkiego”. Zasłużony dla łódzkiego sportu. Autor książki „Mój Widzew. 100 wyjątkowych piłkarzy RTS”.
Pochowany w Alei Zasłużonych na cmentarzu Doły w Łodzi.
LEWASZKIEWICZ ADAM (1935-2024), dziennikarz, reporter, publicysta. W latach 1962-1973 był redaktorem „Głosu Robotniczego” w działach listów i interwencji – wojewódzkim, a następnie miejskim. W tej gazecie redagował poczytną rubrykę „Mały Głos”. Przez siedemnaście lat, od 1973 do 1990 roku, pracował w „Expressie Ilustrowanym” na stanowiskach najpierw zastępcy redaktora naczelnego, a później redaktora naczelnego. Był inicjatorem wielu dziennikarskich akcji, konkursów i przedsięwzięć społecznych. Po transformacji ustrojowej pracował między innymi w czasopiśmie „Angora”. Jest autorem książki „Przez trzy epoki. Wspomnienia łódzkiego dziennikarza”.
Pochowany na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi, kwatera 40B, grób 30.
MAKOWIECKI ANDRZEJ (1938-2024), publicysta łódzkich „Odgłosów”, współpracownik „Polityki” i „Kultury”, autor zbiorów reportaży i ponad dwudziestu powieści, z których część dotyczy Łodzi.
Aleja Zasłużonych na cmentarzu Doły w Łodzi.
ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA IWONA (1941-2024), dziennikarka łódzkich gazet, długoletnia parlamentarzystka. Pracę dziennikarską rozpoczęła w latach 60. XX wieku w „Dzienniku Łódzkim”. W latach 1975-1981 pracowała w „Głosie Robotniczym” jako publicystka, zastępca kierownika działu ekonomicznego. W latach 90. XX wieku kierowała łódzkim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Przez 30 lat była posłanką na Sejm RP, pełniła między innymi funkcję przewodniczącej Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu. Zmarła 1 stycznia 2024 roku.
Pochowana w Alei Zasłużonych na cmentarzu Doły w Łodzi.
WIŚNIEWSKI WALDEMAR (1955-2024), dziennikarz, reportażysta, przez 35 lat związany z TVP Łódź, autor wielu reportaży i programów poruszających trudne problemy naszej najnowszej historii. Po odbyciu praktyki w „Głosie Robotniczym” pracował w „Panoramie Robotniczej” w Tomaszowie Mazowieckim, następnie w Wydawnictwie „Sigma” w Łodzi, by w 1990 roku trafić do Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego. Tu zrealizował kilkaset audycji, reportaży i filmów dokumentalnych.
Pochowany na cmentarzu w Justynowie pod Łodzią.
Ireneusz Kampinowski