PAMIĘTAMY

             Od lat w okresie Wszystkich Świętych członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Łodzi odwiedzają groby zmarłych Koleżanek i Kolegów oraz zapalają znicze. W tym roku od 20 października do 10 listopada byliśmy na ponad 80 grobach na największych łódzkich nekropoliach i na cmentarzach w województwie łódzkim. 

          Grażyna Bożyk i Krzysztof Komorek zapalili lampki z napisem „Stowarzyszenie Dziennikarzy RP. Pamiętamy” na cmentarzach komunalnym i katolickim na Zarzewie, oraz  na cmentarzu katolickim przy ul. Zakładowej 4.

W tym roku na cmentarzu komunalnym na Zarzewie spoczął długoletni dziennikarz i społecznik EDWARD MÜLLER. 

          Zofia Kraszewska, Krystyna Namysłowska, Zbigniew Zaliński i Ireneusz Kampinowski znicze od naszego stowarzyszenia zapalili na grobach na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej.

          Marian Strzelecki i Dariusz Woszczalski odwiedzili groby zmarłych dziennikarzy na Dołach.

W tym roku na tamtejszym cmentarzu komunalnym pochowany został zasłużony dziennikarz prasy łódzkiej LESZEK RUDNICKI.

          Zdzisław Marzec i Jerzy Zakrzewski odwiedzili groby zmarłych redaktorów z wydawnictw technicznych Sigma NOT pochowanych na kilku łódzkich cmentarzach.

          Krystyna Tamulewicz wraz z mężem lampki pamięci zapalili na cmentarzu rzymskokatolickim „Mania” przy ul. Solec.

          Pamiętaliśmy także o kolegach spoczywających na cmentarzach województwa łódzkiego. Lampki z logo SDRP pojawiły się, m.in.: na łaskim cmentarzu, a także na cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim,

gdzie w tym roku spoczął JERZY KISSON-JASZCZYŃSKI redaktor naczelny „Gazety Ziemi Piotrkowskiej” w latach 1959–1978, współpracownik pism w kraju i poza granicami, autor wielu książek, działacz społeczny. 

Ireneusz Kampinowski