Znicze na grobach dziennikarzy

Od lat w okresie Wszystkich Świętych członkowie Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej odwiedzają groby Koleżanek i Kolegów i zapalają znicze. W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – byliśmy na nekropoliach w Łodzi i na cmentarzach w województwie łódzkim, gdzie zatrzymując się przy kilkudziesięciu grobach stawialiśmy światełko i wspominaliśmy dziennikarzy i medialny świat minionych dekad.

Grażyna Bożyk zapaliła lampki z napisem „Stowarzyszenie Dziennikarzy RP” na kilkunastu grobach dziennikarzy na cmentarzach: Nowy Zarzew przy ul. Zakładowej i komunalnym na Zarzewie.

Krzysztof Komorek z kolei na Zarzewie katolickim.

Dzięki Zofii Kraszewskiej, Włodzimierzowi Mieczkowskiemu i Ireneuszowi Kampinowskiemu znicze od naszego stowarzyszenia zapłonęły na cmentarzach rzymskokatolickim i ewangelicko-augsburskim przy ul. Ogrodowej.

Helena Ochocka i Marian Strzelecki odwiedzili groby dziennikarzy na „Dołach”.

Pamiętaliśmy także o Koleżankach i Kolegach spoczywających na nekropoliach województwa łódzkiego. Lampki z logo SDRP pojawiły się na cmentarzach w Piotrkowie Trybunalskim i Łasku. Nad tamtejszymi grobami zadumał się Ryszard Poradowski.

Ireneusz Kampinowski

Łódź, listopad, 2022 r.

Autorzy zdjęć: Zofia Kraszewska i Ryszard Poradowski