Komunikaty

Kolejna akcja „Znicz” stała się okazją nie tylko do uczczenia pamięci zmarłych naszych Koleżanek i Kolegów, bo zapaliliśmy na ich grobach znicze, ale przypomnienia dziejów mediów w Łodzi i regionie. Podczas okolicznościowego spotkania w siedzibie naszego Oddziału mówiliśmy m.in. o zawodzie fotoreportera, a także przypomnieliśmy postacie znanych łódzkich fotoreporterów, m.in. Janusza Głowackiego, Władysława Kraski, Eugeniusza Kudaja, Andrzeja Wacha (zmarł w tym roku). Podczas wspomnianego spotkania gościliśmy sekretarza generalnego naszego Stowarzyszenia A. Maślankiewicza i członka Prezydium ZG, a jednocześnie prezesa Oddziału Warszawskiego SDRP Marka Kulińskiego.

Przypominamy, że miesięczna składka członkowska dla dziennikarza czynnego zawodowo wynosi 15 zł, rencista i emeryt płacą po 6 zł. Składki zbiera skarbnik Kol. Grażyna Bożyk.

Nasze zebrania Zarządu odbywają się przynajmniej raz w miesiącu w lokalu przy Starym Rynku 1, tel. 723-074-088

Zachęcamy Koleżanki i Kolegów do odwiedzania naszej strony internetowej, na której można znaleźć zarówno bieżące informacje z życia Oddziału, jak i materiały problemowe dotyczące dziejów pracy i najważniejszych spraw środowiska dziennikarskiego. Przypominamy adres naszej strony internetowej: sdrplodz.media.pl