Szukamy następców

W 2009 r. pisaliśmy o znakomicie układającej się współpracy ogólnopolskiego tygodnika „Angora” ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy RP. Na mocy porozumienia podpisanego przez Mirosława Kulisia z Zarządem Oddziału Łódzkiego SD RP dziennikarze, członkowie naszego stowarzyszenia opiekowali się młodymi kandydatami na żurnalistów przebywającymi na obozach „Potęgi Prasy” w Rewalu. W tej nadmorskiej miejscowości obozowicze pod kierunkiem dziennikarzy wydawali lokalne pismo „Rewalacje” i nadawali całodzienny program radiowy „Rewalstacji”.

We wrześniu podczas wspólnego spotkania M. Kulisia, M. Ferenc i R. Poradowskiego wysoko oceniono współpracę w Rewalu i postanowiono ją kontynuować w roku przyszłym. Jednocześnie podjęto decyzję o rozszerzeniu współpracy „Angory” z naszym stowarzyszeniem o opiekę dziennikarzy SD RP nad gazetkami szkolnymi regionu. „Angora” opiekuje się już gazetką wydawaną przez uczniów Gimnazjum nr 44 w Łodzi.

Zarząd OŁ SDRP podjął już wspólne starania ze środowiskiem nauczycielskim Łodzi i regionu, w celu wyłonienia najlepszych dziennikarzy szkolnych gazetek. Współpracę nawiązaliśmyze szkołami m.in. w Łodzi, Łasku i Sędziejowicach.

Dodaj komentarz